Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/pampress/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/pampress/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1164
Vllahiu: Prishtina e ka lagjen "Qafa" dhe "Kurrizi", unë do ta ndërtoj lagjen "Bytha" - Pampress
Sunday, July 22

Vllahiu: Prishtina e ka lagjen “Qafa” dhe “Kurrizi”, unë do ta ndërtoj lagjen “Bytha”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kandidati i AAK’së për Prishtinën, Arbër Vllahiu, është shprehur i pakënaqur me numrin e lagjeve në Prishtinë. Ai ka theksuar se Prishtina sot ka jashtëzakonisht pak lagje, e sidomos lagje të emëruara me emra organesh së trupit të njeriut.

Vllahiu, i cili ishte edhe këshilltar i Atifete Jahjagës kur kjo e fundit ishte presidente, ka thënë se e ka gati planin për lagjet e reja.

“Prishtina sot e ka lagjen ‘Qafa’ dhe ‘Kurrizi’, unë do ta ndërtoj lagjen ‘Bytha’. Lokalcioni i saj do të jetë në oborrin e Qeverisë. Do të jetë lagje e vogël, por simpatike”, ka thënë Vllahiu.

Ai ka shpalosur planet edhe për lagjen “Kari” dhe atë “Pidhi”, si dhe prioritete të tjera.

Vllahiu, bashkë me Avni Çakmakun, Lirak Çelajn dhe Rifat Derin, po konsiderohen si pretendentët kryesorë për ta marrë drejtimin e qeverisjes në kryeqytet.

Share.