Tuesday, March 26

Thaçi: My brother and Vucic’s brother are problematic guys

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i vendit ka komentuar rrahjen nga vëllai tij të drejtorit të Byrosë Kosovare të Sigurimeve dhe drejtorit slloven të kompanisë “Iliria”.

I pari i Kosovës nuk ka pasur shumë fjalë lidhur me këtë incident, por është munduar ta relativizojë këtë skandal.

Thaçi nuk ka hezituar që edhe në këtë rast ta përmend homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq. Ai ka krahasuar vëllain e tij Ganiut me vëllain e presidentit serb, Andrej.

“My brother and Vucic’s brother are problematic guys”, ka deklaruar shkurt Hashim Thaçi.

Më herët, nga një takim i përbashkët me presidentin serb, Thaçi kishte deklaruar se ai dhe Vuçiq nuk janë djelmosha problematikë.

Share.