Home / Tag Archives: Edi Rama

Tag Archives: Edi Rama

Gjendet formula e fitores për Përfaqësuesën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës duket se e ka gjetur ilaçin për të dalë me ndonjë rezultat të mirë në kualifikimet për Botërorin “Rusi 2018”. Pas barazimit me Finlanën dhe humbjeve ndaj Ukrainës dhe Kroacisë, Kosova ka gjetur një metodë se si të dy humbjet t’i rikthejë në fitore. Dhe ...

Read More »

Platini i sheqtësuar për Kosovën e Shqipërinë: Po sikur vezët të ishin bomba?!

Veprim i turpshëm dhe i papranueshëm është cilësuar gjuajtja me vezë e personave publikë në Kosovë e Shqipëri nga Michel Platini. Gjatë një interviste për televizionin francez TF1, Platini tha se një veprim i tillë është e rrezikshëm për shendetin e politikanëve, sidomos kur kemi parasysh se organizmi i politikanëve si ...

Read More »