Home / Tag Archives: Cobra City

Tag Archives: Cobra City

FMN jep dritën jeshile: Qeveria të ndihmojë Kallashin

Organizata FMN i ka dhënë dritën jeshile Qeverisë së Kosovës, për të ndihmuar Donjeta Kasumin – Kallashin, për renovimin e lokali të saj të djegur, Cobra City. Në njoftimin që vjen nga FMN, specifikohet rëndësia që ka ky tempulli i artit e kulturës për qytetarët e Kosovës, veçanërisht për biznesmenët ...

Read More »

Delawie: Djegia e Cobra City’t dëmton demokracinë në Kosovë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, ka komentuar djegien e lokalit monumental në Prizren, Cobra City. Delawie ka thënë se ai është kundër çdo zjarri kudo. Ai madje ka potencuar se është edhe kundër tymit, meqenëse ku ka tym, potencialisht ka edhe zjarr, ndonëse jo në secilin rast. “Në Kosovë ...

Read More »

Qeveria jep 50.000 euro për renovimin e Cobra City’t

Qeveria e Kosovës ka pranuar me shqetësim lajmin për djegien e lokalit Cobra City. Mirëpo, I mënjehershëm ka qenë edhe reagimi I tyre përtejdeklarativ, pasi që mënjeherë ka ndarë 50.000 euro për renovimin e këtij lokali monumental. Kjo u konfirmua nga vetë z.Bela Lala nga Brukseli përmes një interviste në ...

Read More »

Thaçi: Djegia e Cobra City’t, veprim anarkisto-komunist

Kandidati për president, njëherit njohës I kulturës franceze, ka dënuar ashpër djegien e lokalit Cobra City, ku pronare është valltarja e njohur, Kallashi. Ish kryeministri Thaçi e ka konsideruar këtë veprim si shumë të dëmshëm për integrimet evropiane, dhe të papranueshëm. “Cobra City është vlerë kombëtare. Kallashi është arkitekte e ...

Read More »

Ambasadori Delawie: Gjoksi me silikon i Kallashit, dëmton reputacionin e Kosovës

Ambasadori amerikan ka reaguar në lidhje me format trupore të yllit të Cobra City-t, Kallashit, duke e kritikuar për përdorim të tepruar të silikonit, gjë që sipas tij dëmton imazhin e femrës shqiptare dhe reputacionin e Kosovës. “Më vjen keq që një vajzë shqiptare sapo e dalë nga adoleshenca, fryen ...

Read More »