Home / Tag Archives: BE

Tag Archives: BE

Digjet libri i Remit në Londër

Ka eskaluar rëndë situata në Britaninë e Madhe. Votimi për dalje nga BE, po përcillet me aktivitete të ndryshme për zhdukjen e çdo gjëje që ka lidhje me prespektivën evropiane. Së fundi, një grup prej dhjetra qytetarëve nga Londra, kanë djegur librin e madhërishëm ‘Në Evropë apo Europë”, të deputetit ...

Read More »

Isa Mustafa-britanezëve: Zoti iu marroftë që dolët nga BE-ja!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, është treguar mjaft i ashpër me popullin britanik, që votuan ‘leave’ në referendumin për t’u larguat nga BE. Prapashticiani ka shkruar një status të shkurtër, por mjaft të rëndë në facebook. “E papranueshme dhe e rëndë dalja e Britanisë së Madhe nga BE-ja. ...

Read More »

BE-Britanisë: Po kah po dilni bre?

Bashkimi Evropian duket se ka filluar të tallet me largimin e Britanisë së Madhe. Në faqen zyrtare të BE’së, është shpërndarë një foto e ‘Stupcave’, ku shkruan ‘Kah po dilni bre’. Përdorimi i një reklame të tillë, përveçse si tallje me britanezët, po konsiderohet edhe provokim, pasi që po përflitet ...

Read More »

BE-Kosovës: Vend i lirë në BE, hajdeni hyni se u çu njani

Bashkimi Evropian duket se nuk e ka marrë afër zemrës largimin e Britanisë së madhe. Madje, të mënjehershme kanë qenë veprimet për të mbushur zbraztësirën e krijuar. Ka qenë Presidenti i Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy, ai i cili ka thënë se Evropa nuk ka marrë fund, dhe se ka ...

Read More »