Home / Tag Archives: Baton Haxhiu

Tag Archives: Baton Haxhiu

Bangladeshi na njohu kur u bind se në Kosovë është puna lesh

Në oret e paradites së sotme, gazeta Dhaka Tribune përmes Klan Kosovës, në mënyrë superekskluzive, ka njoftuar popullin shqiptar se Bangladeshi është shteti i 114’të që e njeh Republikën e Kosovës. Vendi nga Azia Jugore, Bangladesh, i cili për kohë të gjatë marrëdhëniet me Kosovën i kishte vetëm në nivel ...

Read More »

Pas arrestimit, Baton Haxhiu pritet të ekstradohet nga Kenia në Senegal

Arrestimi i djeshëm nga autoritetet keniane, pritet t’i dalë “dardhë me bisht” drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut. Kjo për faktin se Haxhiu shumë shpejt pritet të ekstradohet nga Afrika Lindore në Afrikën Përëndimore, më saktë t’i dorëzohet autoriteteve të shtetit të Senegalit. Siç marrim vesh nga korrespodenti i Klan ...

Read More »

Me urdhër-arrest të Veton Surroit, Kenia arreston Baton Haxhiun

Baton Haxhiu dukej që po kënaqej në krahet e grave të Kenisë me të cilat provonte vallet tradicionale keniane, në udhëtimin me gazetarin nga Shqipëria, Blendi Fevziu. Por, drejtorit të Klan Kosovës ia ndali dikush argëtimin në gjysmë, duke mos arritur që vallen “Nuk tu ku kaka” ta çojë deri në ...

Read More »

Gjendet formula e fitores për Përfaqësuesën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës duket se e ka gjetur ilaçin për të dalë me ndonjë rezultat të mirë në kualifikimet për Botërorin “Rusi 2018”. Pas barazimit me Finlanën dhe humbjeve ndaj Ukrainës dhe Kroacisë, Kosova ka gjetur një metodë se si të dy humbjet t’i rikthejë në fitore. Dhe ...

Read More »