Home / Tag Archives: AAK

Tag Archives: AAK

Reagojnë partitë politike: VV bleu sondazhin e RrOKUM’it

Kanë qenë të menjëhershme reagimet e subjekteve politike pas rezultati të sondazhit në RROKUM TV, sondazh ky që nxorri Vetëvendosjen dukshëm si subjektin e parë. ”Thjesht e kanë ble këtë rezultat, nuk është e mundur që ne të jemi aq poshtë, ne asesi nuk mund të kemi një numër kaq ...

Read More »

Thaçi: I pritum, nuk erdhën, do t’i prisnim me verë të kuqe

Pas protestës paqësore nga AAK dhe NISMA, ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Thaçi ka deklaruar se ai dhe partnerët qeveritarë kanë qenë të gatshëm sërish për çckado që mund të ndodhte në protestë. ”I pritUm, nuk erdhën. Kësaj rradhe do t’i prisnim me verë të kuqe dhe do t’i cakërronim ...

Read More »

Nesër kadetët e Policisë së Kosovës bëjnë ushtrime në shesh

Nesër, kur është paralajmëruar protesta më masive e para, gjatë dhe pasluftës, Policia e Kosovës njofton përmes një kumtese për media se kadetët e saj do të bëjnë ushtrime në shesh. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë për PamPress se nesër do të jetë një ditë paqësore për ...

Read More »

Pas anëtarësimit në FIFA, AAK e NISMA anulojnë protestën

Protesta e paralajmëruar për ditën e nesërme, e pati fatin e protestës së kaluar, e cila u anulua disa orë para. Por, kësaj rradhe anulimi nuk vjen si pasojë e mosmarrëveshjeve dhe mosdakordimit mes partive organizatore, por pas një arritje të madhe të Kosovës, anëtarësimit në organizatën më të madhe ...

Read More »

AAK-NISMA: Nesër në protestë nisemi me biçikleta, jo me autobusë

Zyrtarë të dy partive, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Malishevën, kanë thënë se tashmë janë gati për protestën. Përfaqësuesit e këtyre partive kanë takuar përfaqësues të Policisë së Kosovës, me të cilët kanë biseduar për detaje të protestës, duke njoftuar Policinë edhe për mënyrën se si do ...

Read More »