Monday, March 25

Prokurori Lumezi merr në pyetje Adem Grabovcin: A muj ma rehaton një teze se m’ka mbet anash?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasi i erdhi ftesa nga Prokuroria, Adem Grabovci nuk e priti datën 14 shtator kur edhe do të intervistohej, por u paraqit shpejt e shpejt vullnetarisht në Prokurori. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Florent Latifaj.

Latifaj për PamPress ka treguar se mbrojtja e Grabovcit ka bërë kërkesë se klienti i tij të mos intervistohet nga prokurorët spcialë Drita Hajdari, Elez Blakaj dhe Lulzim Sylejmani, treshja e caktuar ekskluzivisht për rastin ‘Pronto 2’. E treshja e Prokurorëve që ia ka dërguar edhe ftesën Grabovcit, është zëvëndësuar nga Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Siç tregon Latifaj, marrja në pyetje ka qenë mjaft e shkurtër. Sipas informatave nga ai, Prokurori ka pasur vetëm një pyetje për klientin e tij.

“A muj ma rehaton një teze shef se m’ka mbet pak si anash. Nuk e din anglishten. Shkollën e mesme e ka t’kryme, por është shumë e zgjut”, mësohet se i ka thënë Lumezi ish shefit të Grupit Parlamentar të PDK’së, Adem Grabovcit.

Latifaj ka folur edhe për përgjigjen e Grabovcit, i cili duket se e ka lënë ta shqyrtojë këtë çështje në ditët në viji,

 

Share.