Wednesday, February 20

Paralajmërohet ardhja e Cecës në Kosovë, i vendoset taksë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndonëse ishte premtuar ardhja e yllit me famë botërore Shakira në një koncert që do të organizohet para konvikteve studentore në Mitrovicën Veriore, gjërat duket se kanë ndryshuar.

Paralajmërimi i Agim Bahtirit duket se ka marrë formë tjetër. Këngëtarja kolumbiane po zëvendësohet me këngëtaren e mirënjohur serbe, Ceca.

Por, autoritetet kosovare duket se kanë vendosur që ndaj Serbisë përpos që të mos lëshojnë pe për taksën, të vendosin masë të tillë edhe ndaj ish-gruas së kriminelit Arkan, Ceca.

Ministri Endrit Shala ka paralajmëruar vendosjen e taksës 200% para ardhjes së Cecës në koncertin e paralajmëruar.

Nuk dihet ende përgjigja e saj dhe se a do të ia dalë e njëjta që ta përballojë taksën.

Share.