ISIS kishte planifikuar vetëm të ‘pshurrte’ në Badovc

Personat e arrestuar për terrorizëm, duket se nuk kishin pasur plan ta helmojnë Badovcin, ndonëse në veturën e tyre u gjetën dorëza, maska e helm. Burime joterroriste brenda kësaj organizate terroriste, njoftojnë se djelmoshat e arrestuar, helmin po e transportonin diku tjetër, ndërsa në Badovc ishin ndalur vetëm për të ...

Read More »

Emocionohet Halil Matoshi: Forca Shqipni Etnike!

Halil Matoshi, i cili një jetë të tërë ia ka dedikuar formimit të kombit të madh, nuk i ka rezistuar dot vendimit të madh të marrë nga CAS, i cili ia dha një fitore të madhe Shqipërisë, e që i siguroi ‘play off’ Matoshi ka publikuar një foto të tij, ...

Read More »

Gold AG me këngë për vendimin e CAS

Ndonëse dihet mirëfilli se nuk ka një shqiptar që nuk i gëzohet suksesit të Kombëtares, një pjesë e shqiptarëve këtë e shprehin në mënyrë të veçantë. E njëri nga ta është edhe shqiptari artist dhe fetaro-kombëtar, Gold Ag. Në fakt, Gold Ag njihet si reper i cili nxjerrë këngë për ...

Read More »

Vendim i madh i CAS: Serbi 0-6 Shqipëri; Ja pse!

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka përmirësuar vendimin e tmerrshëm të Komisionit Disiplinor të UEFA-së, që pati regjistruar ndeshjen Serbi-Shqipëri me rezultatin 3:0 në të mirë të serbëve. Tash, kjo Gjykatë ka vendosur që ndeshjen  mes Serbisë dhe Shqipërisë ta regjistroj me rezultat zyrtar 0:6 për kuqezinjtë, ndonëse rezultati zyrtar në ...

Read More »