Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/pampress/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/pampress/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1164
Nuk duron Kosova, i hyn fill pas rekordit senzacional - Pampress
Sunday, July 22

Nuk duron Kosova, i hyn fill pas rekordit senzacional

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arriti ta shtyejë thuajse gjysmë ore pa i hyrë gol, duke thyer rekord, por pa u kryer pjesa e parë topi i islandezëve përfundoi në rrjetën e verdh e kaltërve. Është njëri nga sonët e Islandës, Gylfi Sigurdsson, ai i cili në minutën e katërdhjetë tundi rrjetën e Kosovës.

Me golin e pranuar, Kosova po shkon drejt humbjes së nëntë nga dhjetë ndeshjet e luatura gjatë këtyre kualifikimeve. Përfaqësuesja jonë ka vetëm një barazim ndaj Finlandës, në ndeshjen e parë të luajtur.

Sidoqoftë, ndonëse po shkon drejt humbjes, Kosova ka mundësi të mëdha të ruaj pikën e vetme të fituar dhe vendin e fundit në renditjen tabelare në Grupin I.

Share.