Wednesday, January 23

Gold AG i kushton këngë Frashër Krasniqit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reperi nga Presheva, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG dhe për këngët e tij super të shpejta për gjitha fenomenet tokësore dhe jashtëtokësore, i ka kushtuar një këngë edhe deputetit të VV’së, Frashër Krasniqi.

Reperi i ka dedikuar këngën Krasniqit, pas një incidenti në studiot e Klan Kosovës, ku deputeti i VV’së e ka rrahur keq deputetin e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka.

Kënga quhet “Nuk ka gjyq që t’gjykon” dhe tekstin e saj e gjeni më poshtë. Si rëndom, teksti dhe muzika e çdo gjë tjetër është e realizuar nga vetë artisti gjitholog, Gold AG:

Teksti i këngës:

Ju qoj t’fala n’Klan Kosovë se ska qka m’ban mu gazetari
T’vi n’emision shpejt e shpejtë, Milaim Zekën ta kalli
Se jom deputet Kuvendi, s’guxon me m’ofendu kush
T’sosi me debat, edhe fer hajde kur t’dush
M’rriti Prishtina kreshnike, jam Krasniq si çeliku
Milaimin ta qes n’tokë, me t’paren kur e goditi
Me tre grushta e paloj, derën s’e gjen me dalë
Ju kam thanë fort mirë: pos bjerni n’emision budallë
Nale turrin o Milaim e mos u turr si dashi
Unë t’trulloj me tre boksa, qysh t’pat trullu Kallashi
Jom i fort e djalë azgan, nuk jam tuc e picimul
Kur ta llapangjeshi ftyrës, s’ki me mujt me ndejt as ulë
E kom me veti një popull që kanë qef robt me t’i qi
Je mësu ti me LDK, me i shajtë e mos me ta kthy
Unë t’boj për spital o deputet aksidental
Të regova se je tuc, nuk ta ban me mu o bal

Reff:[2x]
Jooo nuk ka gjyq qe m gjykon
Mos u gëzo o Milaim
Vij t’rrehi prapë live
Kush jom tash mirë e din.

Share.