SPORT

Man Utd largon Mourinhon, afër kontratës me Ismet Munishin

Man Utd largon Mourinhon, afër kontratës me Ismet Munishin

Dështimet e vazhdueshme në Premier League të Anglisë dhe humbja e fundit në Europa League nga ekipi turk, Fenerbahce, kanë bërë që tifozët e ekipit anglez Manchester United, të kërkojnë largimin e trajnerit Jose Mourinho. Trajneri i cili tregoi një […]

Gjendet formula e fitores për Përfaqësuesën e Kosovës

Gjendet formula e fitores për Përfaqësuesën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës duket se e ka gjetur ilaçin për të dalë me ndonjë rezultat të mirë në kualifikimet për Botërorin “Rusi 2018”. Pas barazimit me Finlanën dhe humbjeve ndaj Ukrainës dhe Kroacisë, Kosova ka gjetur një metodë […]

Bie në mënyrë drastike numri i bijve të Kosovës

Bie në mënyrë drastike numri i bijve të Kosovës

Agjencioni i Statistikave të Kosovës, i cili kohëve të fundit është marrë me tifozërinë e Përfaqësues së Kosovës “Dardanët”, të cilët thirreshin në sloganin e mirënjohur “Unë, biri yt, Kosovë”, ka dalë me të dhëna të reja një ditë pas […]

Fiton Shqipëria, Bekim Balaj ia dedikon golin Visar Ymerit

Fiton Shqipëria, Bekim Balaj ia dedikon golin Visar Ymerit

Shqipëria arriti fitore 2 me 1 ndaj Maqedionisë, në ndeshjen e ndërprerë për kualifikimet e Botërorit 2018. Por, e veçanta e kësaj ndeshje mbeti goli i fitores i Bekim Balajt, të cilin ai ia dedikoi kryetarit të VV’së, Visar Ymerit. […]

Adriatik Kelmendi i gëzuar që e zuri X2 në bastore Kosovën

Adriatik Kelmendi i gëzuar që e zuri X2 në bastore Kosovën

Adriatik Kelmendi mbrëmë ka përjetuar gëzim të dyfishtë pas barazimit të Kosovës me Finlandën në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin 2018. Kelmendi, si një tifoz kaltër e verdhë, u lumturua shumë nga loja e mirë e Kosovës. Por, gëzimi […]