LAJME

Isa Mustafa: Më mirë me t’ardhë treni se me t’ardhë gomari

Isa Mustafa: Më mirë me t’ardhë treni se me t’ardhë gomari

Kryeministri i Kosovës, z. Isa Mustafa, ka bërë reagimin e parë në lidhje me funksionalizmin e linjës hekurudhore Beograd-Mitrovicë dhe trenin që do të qarkullojë përgjatë kësaj linje, për herë të parë që nga viti 1999. Për akademikun Mustafa, kjo […]

Reagim i PamPress ndaj uebsajtit të Kadri Veselit

Reagim i PamPress ndaj uebsajtit të Kadri Veselit

Mbrëmë në adresë të portalit të pavarur PamPress erdhën një varg akuzash nga një uebsajt, pronë e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. I ashtuquajturi portal, Gazeta Express, akuzoi rëndë portalin tonë për anime politike, përkatësisht për mbështetje të Vetëvendosjes, duke […]