Home / FUN

FUN

STUDIM: Bie numri i shqiptarëve që lahen të dielave

Dita e diele është prej ditëve më të dashura për njerëzit gjithandej botës, pasi që shumica e tyre e shfrytëzojnë atë për rekreacion. Disa komunitete si ai i të krishterëve gjatë kësaj dite iu drejtohen kishave për të kryer ritualin që ua kërkon religjoni i tyre. Në mesin e popujve ...

Read More »

EULEX i bën thirrje Azem Sylës: Dil Dajko se u djeg loja!

Pas përpjekjeve tërëditore nga EULEX dhe Policia e Kosovës për ta kapur ‘kryekapon’ Azem Syla me 50 hajdutët e tij, duket se organet e rendit janë dorëzuar. Përmes një komunikate jashtëzakonisht të shkurtër për media, EULEX i ka bërë thirrje Azem Sylës të dorëzohet, pasi që ata nuk po ia dalin ...

Read More »